środa, 17 lipca 2013

Justin Timberlake - Tunnel Vision - music video

No świetnie, świetnie, no świetnie! Tak zwykle mawia mój nauczyciel od historii gdy uczeń dobrze odpowie na jego pytanie. Pan profesor ma niezłe teksty, chociaż zazwyczaj ten powyżej pozwalamy sobie cytować w wersji ironicznej. Aktualnie na mojej ulicy (która wyglądem ulicy nie przypomina) trwają jakieś roboty. Pomimo tego, że okna mam pozamykane, słyszę same kur*a! ja pierdo*e! i inne przekleństwa a także, wszystkie koparki, traktory, tiry itp. Tak więc świetnie, świetnie, świetnie! Liczę tylko na to, że w tym miesiącu to skończą, bo byłoby miło już nie oglądać roznegliżowanych robotników prażących się na słońcu ;)


Na dzisiaj przygotowałam dla was coś, co powinno zadowolić zarówno płeć męską jak i żeńską, a mianowicie... Justina Timerlake'a! a dokładniej jego najnowszy teledysk do piosenki Tunnel Vision.
Osobiście muszę przyznać, że jestem jego wielką fanką, uwielbiam jego kawałki, zarówno te stare jak i te nowe.
Długo, ale to naprawdę długo JT kazał nam czekać na nowy album. Z bólem w sercu muszę przyznać, że troszeczkę się zawiodłam. Liczyłam na to, że nowa płyta będzie w stylu dawnych numerów-trochę się przeliczyłam. Nowa składanka jest zdecydowanie bardziej dojrzała i... chyba dłuższa. Nie na co dzień spotykam się z kawałkami, które trwają co najmniej 7 min.! Przesłuchałam całą jego płytę (nie mogłam sobie odmówić kupna, po prostu nie mogłam! ;D ) i stwierdzam, że pomimo tak długich utworów wcale mi się one nie dłużą, nie miałam chwili, w której pomyślałabym:,,dobra, może mógłby juz skończyć tę nutę i przejść do kolejnej?!". 
Jako pierwszą piosenkę promującą nowy album wybrano Suit & Tie. Szczerze? Nie lubię jej. Strasznie, ale to strasznie jej nie lubię. Tekst, melodia, teledysk- nie, mówię stanowcze nie. Drugi numer do promocji to Mirrors. I w tym momencie składam ukłon JT i całej ekipie, która odpowiada za ten numer. Moja ulubiona piosenka i aktualnie ulubiony teledysk z tej płyty. Mistrzostwo. 


Wracając do Tunnel Vision, to video wyszło dość niedawno bo równe dwa tygodnie temu. Tytuł można przetłumaczyć jako- Klapki na oczach. 
Za reżyserię odpowiada: Jonathan Craven, Simon McLoughlin oraz Jeff Nicholas.

KLIK do teledysku. 
Tekst jest prosty z głównym tematem -kobietą. Przypomnijcie mi jakąś piosenkę Justina, w której nie śpiewałby on o ukochanej, bo już nie pamiętam... Powiązać tekst z obrazem? No problem. Tu i tu jest mowa o płci pięknej. 
Teledysk wywołał sporo kontrowersji. Oczywiście nie obyło się bez usunięcia, zablokowania go na YT. Dlaczego? To już chyba oczywiste- gołe panie. Stwierdzono jednak, że pokazywane tam ciało to bardziej sztuka niż porno, tak więc teledysk można bez problemu oglądać. Standardowo możliwość pokazywania go w nieocenzurowanej wersji +18.
Brak jakiejś głównej fabuły, głównego wątku czy czegokolwiek. Tło, światła, stroje, brak strojów, mężczyźni, kobiety, taniec - to wszystko, nic więcej chyba nie zdołam dodać. Osobiście przeszkadza mi w tym całym ładnym widoku- Timbaland. Przepraszam, ale nie szczególnie on mi tam pasuje.

Cały klip zdecydowanie zaliczam do moich ulubionych. Może to przez muzykę... nie wiem i nie chce się w to zagłębiać. Dla mnie wszystko tam jest idealnie dograne. Czuć świeżość pomimo tego, że w ostatnim czasie teledyski (Miley Cyrus "We can't stop", Robin Thicke ft.T.I & Pharrell "Blurred Lines") tego typu są w modzie. Uważam, że przedstawionym tam kobietom faktycznie bliżej do sztuki niż do czegoś złego. Pokazano tam, świadome swojego ciała i piękna dziewczyny, nie natomiast w sposób wulgarny tak jak w przypadku teledysku Robin'a (do którego w wersji ocenzurowanej nic nie mam).

info/music/photo- vevo,videostatic.

Co wy o tym myślicie? Czy powinni pozwalać na produkcję takich klipów? ;>
btw. dzisiaj wyszedł nowy odcinek Suits/Garnitury. Uwielbiam ten serial. Świetni aktorzy, dobra gra, po prostu miazga. Może dla przyszłej pani prawnik oglądanie takich seriali tylko wyjdzie na plus? hahahaha kto wie... ;D

M.E.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz